Інформаційний центр
0 (800) 503 580
(044) 393 25 90

Приватним клієнтам

Система інтернет-банкінгу TAS24

paytas.com.ua

Курс валют
(20.04.2018)

Курси валют у відділеннях
Купівля/Продаж НБУ
100 GBP3650/37500
100 USD2600/26200
10 RUB4.1/4.30
100 CHF2650/27500
100 EUR3200/32350
Курси валют по картках

Котирування золота (19.04.2018)

Маса зливка Купівля
(за грам)
Продаж
(за грам)
1 грам11501480
100 грам10201180

Партнери

Головна сторінка arrow Корпоративним клієнтам arrow Факторинг arrow Словник
Словник

Внутрішній факторинг (Domestic Factoring) - Вид факторингу, при якому покупець і продавець знаходяться на території однієї країни, резидентом якої є також і сам фактор.

Двохфакторний експортний факторинг (Two Factor Exports) - Форма міжнародного факторингу, коли експорт-фактор користується послугами імпорт-фактора в частині управління дебіторською заборгованістю та страхування кредитних ризиків у відношенні придбаних у клієнтів експортних грошових вимог.

Дебіторська заборгованість (Accounts Receivable (A/R)/Sales Ledger/Receivables Ledger) - Неоплачена покупцем (покупцями) заборгованість, термін оплати якої не настав.

Експортний факторинг (Export Factoring) - Вид факторингу, коли продавець є резидентом країни, де знаходиться фактор, а покупець резидентом іншої країни.

Экспорт-фактор (Export Factor) - Фактор, з яким експортер укладає угоду про уступку своїх експортних грошових вимог.

Імпорт-фактор (Import Factor) - Фактор, з яким експорт-фактор укладає угоду, за якою імпорт-фактор надає комплекс послуг по страхуванню кредитних ризиків, поверненню заборгованості, управлінню дебіторською заборгованістю щодо покупців(дебіторів), які знаходяться в його країні.

Однофакторный экспортный факторинг (Прямой экспортный факторинг) (Single Factor Exports/ Direct Export Factoring) - Вид міжнародного факторингу, при якому експорт-фактор приймає на себе обов'язки по перевірці і збору дебіторської заборгованості в іншій країні, не вдаючись до допомоги імпорт-фактора, що знаходиться в країні покупця.

Перевідступлення (зворотнє відступлення) (Reassignment) - Фактор має право за певних обставин переуступити грошові вимоги, які були раніше відступлені йому, назад продавцеві. Ця можливість повинна бути передбачена договором факторингу, і в разі її наявності фактор вправі вимагати від клієнта повернення виплаченого авансового фінансування по даним вимогам.

Покупець (Дебітор) (Buyer/Customer/Debtor) - Компанія, яка купує товари або послуги згідно з договором на умовах відстрочення платежу, внаслідок чого вона стає боржником продавця.

Постачання (Delivery) - Момент переходу права власності на товар від продавця до покупця або момент надання послуг покупцеві.

Продавець (Клієнт) (Client/Seller) - Компанія, яка користується послугами фактора у відношенні поставок своїх товарів або надання послуг.

Реверсивний факторинг (факторинг для покупців)(Reverse factoring) - Вид факторингу, розроблений спеціально для покупців товарів і послуг, бажаючих отримати або збільшити відстрочення платежу. Реверсивний факторинг націлений на фінансування закупівель покупця, але стороною за договором в рамках продукту все одно виступає постачальник. Фактор укладає партнерську угоду з покупцем (зазвичай в якості покупців виступають великі ритейлери) про його згоду направляти своїх постачальників на факторингове обслуговування. Останні укладають договір факторингу, в рамках якого фактор фінансує постачальника.

Факторинг «бек-ту-бек» (Back-to-Back Factoring) - Різновид міжнародного факторингу, при якому Імпорт-фактор підписує договір з покупцем в його країні для отримання додаткового забезпечення і найкращої оцінки кредитного ризику, діючи при цьому від імені Експорт-фактора, який знаходиться в країні продавця.

Факторинг без регресу (Факторинг с повним сервісом) (Non-recourse Factoring/Full Service Factoring) - Вид факторингу, при якому фактор надає клієнту послуги по фінансуванню, страхування кредитних ризиків, управління та збору дебіторської заборгованості. Відмінною рисою даного виду факторингу є прийняття фактором на себе кредитних ризиків.

Факторинг з регресом (Recourse Factoring) - Вид факторингу, коли фактор надає клієнту фінансування, послуги з управління та повернення дебіторської заборгованості, але не страхує кредитні ризики (ризики неплатежу дебіторів).

Вид факторингу, коли продавець є резидентом країни, де знаходиться чинник, а покупець резидентом іншої країни.

 
 
 
© АТ “ТАСКОМБАНК”
Ліцензія НБУ №84 від 25 жовтня 2011 р